wtorek, 8 sierpnia 2017

Smog – problem naszych czasów

pm10


Okazuje się, że smog tak jakby staje się problemem naszych czasów, ponieważ nadmierne stężenie pyłkow w powietrzu pojawia się coraz częściej szczególnie w największych miastach. O ile w dużych metropoliach na świecie problem jest znany do dawna, o tyle w naszym kraju dopiero od jakiegoś czasu mówi się o nim coraz więcej i rzeczywiście to taki czynnik, który powinien być potraktowany nieco szerzej, ponieważ dzięki temu będzie można określić również konkretne elementy, które są ważne dla naszego zdrowia.

Czym jest smog? 


Smog to zawieszone w atmosferze pyłki toksyczne, które wpływać mogą na stan naszego zdrowia. Pojawiają się one w związku z tym jakie mamy ogrzewanie w domach, ze względu na dużą ilość pojazdów na ulicach czy też ze względu na problem związany z funkcjonowaniem zakładów przemysłowych. Stałe przebywanie w warunkach, gdzie wysokość pyłków jest podwyższona prowadzi do sytuacji, w której niestety nasz organizm nie jest w stanie sam poradzić sobie z pyłkami i będą one prowadzić do rozwoju wielu poważnych chorób. Ciągłe przebywanie w zasięgu podwyższonych wartości sprawia, żę średnio skraca się o kilka lat nasze życie.

Czemu jest tak groźny?


Dodatkowo smog może także powodować rozwój chorób związanych z układem oddechowym. To kolejny dość poważny problem, może bowiem dochodzić do rozwoju chorób nowotworowych, rozedmy płuc czy astmy. W przypadku mikroskopijnego pyłu pm2,5 jego wpływ na nasz organizm jest jeszcze gorszy, ponieważ jest on w stanie dostać się do krwi i tym samym powodować może różne problemy ze zdrowiem. Dla przeciętnego człowieka miernik czystości powietrza może być pewnym wsparciem, ponieważ dzięki niemu będzie można w każdej chwili określić w jakich warunkach w danym momencie się znajdujemy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz