poniedziałek, 10 sierpnia 2015

Mała księgowość online

Prowadzenie księgowości jest obowiązkowe w każdej firmie, niezależnie od tego, czy jest to duże przedsiębiorstwo czy też jednoosobowa działalność gospodarcza. Przedsiębiorca może podjąć decyzję, że odda obowiązki księgowe w ramach usługi outsourcingowej do biura rachunkowego albo skorzysta z programu do księgowości internetowej. Które rozwiązanie jest korzystniejsze?
Wygoda korzystania z księgowości online
Jeśli tylko przedsiębiorca ma trochę wolnego czasu i zna podstawy księgowości, może samodzielnie zająć się prowadzeniem na przykład Księgi Przychodów i Rozchodów. Pomocny będzie przy tym program do księgowości online, na przykład taka aplikacja, jaką udostępnia swoim klientom za opłatą iFirma.pl. Dzięki niej bez trudu będzie prowadzona mała księgowość. Użytkownik może wystawiać i księgować faktury sprzedażowe i otrzymywane od dostawców czy usługodawców. W systemie można wprowadzić bazę kontrahentów, co niewątpliwie ułatwi ponowne wystawianie dokumentów sprzedażowych w przyszłości. Faktura online wystawiona zostanie z zachowaniem wszystkich niezbędnych zasad uwzględnionych w ustawie o VAT.
Nie trzeba instalować oprogramowania na swoim komputerze, tylko korzystać z aplikacji w trybie online, przy użyciu komputera z dostępem do sieci, przeglądarki internetowej oraz indywidualnie nadanego loginu i hasła klienta.
Księgowość tradycyjna

W przypadku dużych firm prowadzących rozczłonkowaną działalność lub działalność międzynarodową, lepszym rozwiązaniem dla przedsiębiorcy nie za bardzo rozeznanego w tematyce finansów i księgowości będzie skorzystanie z usług profesjonalnych księgowych w licencjonowanym biurze rachunkowym. Można też wspierać swój własny dział księgowy z wykorzystaniem aplikacji księgowej internetowej.

1 komentarz:

  1. Ja również korzystam z programu od iFirma.pl - z nim mała księgowość okazała się być znacznie mniej zawiła, niż mogło się początkowo wydawać. Polecam!

    OdpowiedzUsuń